سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا پنج شنبه : 9 الی 21
خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
0916-888-5539
066-91010885

راهنمای شروع : بیتکوین چیست ؟

جهان بیتکوین هم با هیجان هم با کنجکاوی بالا و پایین می رود و فرصت آن را دارد که بطور سرسام آوری بالا رود. هرکس از جوینده روزمره تا کارشناسان معتبر بر روی موفقیت بیتکوین شرط بندی میکنند . 8 سال از انتشار بیتکوین میگذرد . ما عناوین خبری را مشاهده کرده ایم که افرادی به صورت تصادفی بیتکوین خریداری کرده اند و الان تبدیل به بچه های میلیونر شده اند !!!
باتوجه به پتانسیل بالای رمز ارزها , اغلب توجه ما به بیتکوین به عنوان شاخص اصلی جلب می شود .
ما این اموزش را برای شما طراحی کرده ایم تا سریعا برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال اماده شوید .
بیتکوین چیست ؟
بیتکوین به عنوان یک نرم افزار منبع باز سال 2009 منتشر شد. بیتکوین اغلب به عنوان اولین رمز ارز جهان شناخته می شود و بهترین تعریف ان " ارز دیجیتالی است که فقط به صورت الکترونیکی وجود دارد ". بیتکوین غیر متمرکز است، به این معنی که یک مرجع صادر کننده مرکزی یا موسسه سیاسی نیست که میزان بیت کوین در گردش را کنترل کند. اما پلت فرم بیتکوین دور از هرج و مرج است.
کل فرآیند نسبتا ساده و سازمان‌یافته است: دارندگان بیتکوین قادر به انتقال بیتکوین از طریق یک شبکه همتا به همتا می‌باشند. این انتقال ها بر روی بستر "بلاک چین" به هم زنجیر می شوند که معمولا به عنوان یک دفتر کل شناخته می شود . این دفتر هر مبادله بیتکوین را ثبت می کند . هر قطعه " بلاک " در بلاک چین از یک ساختار داده براساس درختان رمزنگاری شده Merkle ساخته شده‌است. این به ویژه برای تشخیص تقلب یا فایل‌های مخدوش مفید است. اگر یک فایل واحد در یک زنجیره فاسد یا جعلی باشد، بلاک چین مانع از آسیب زدن به بقیه دفتر می‌شود. به جای اتکا به دولت برای چاپ پول , برنامه نویسی بلاک چین زمان و تعداد تولید بیتکوین ها را کنترل میکند . همچنین پیگیری می کند که بیتکوین ها کجا هستند وتضمین می کند که تراکنش ها دقیق هستند .
در حال حاضر حدود 17 میلیون بیتکوین در گردش هستند . یک آژانس نظارتی مرکزی یا دولتی که عرضه را کنترل می‌کند وجود ندارد، به این معنا که عرضه با طراحی کنترل می‌شود. مقدار کل تولیدی بیتکوین ها به 21 میلیون محدود خواهد شد . این محدودیت این بحث را مطرح میکند که بیتکوین می تواند مشکل مقیاس بندی داشته باشد , از آنجا که بیتکوین قابلیت تقسیم بندی بی نهایت کوچک را دارد ( به این معنا که کاربران می توانند مقدار 0.00000001 بیتکوین را انتقال دهند ) مشکل مقیاس بندی بوجود نخواهد امد و عدد 21 میلیون یک عدد جادویی دلخواه است .
اعتقاد بر این است که بیتکوین طراحی شده است که تبدیل به یک پول ضد تورم شود تا با استفاده دولت از تورم به عنوان مالیات پنهان از توزیع ثروت بدست امده مبارزه کند . بسیاری از مردم بیتکوین را به خاطر قدرت بخشیدن به مردم از طریق ساقط کردن قدرت چاپ پول سیاستمداران گذرا ستایش می‌کنند.
بیتکوین چگونه کار میکند؟
یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بیتکوین فرآیند تایید بی‌رحمانه آن است که به شدت خطر کلاهبرداری را به حداقل می‌رساند. از آنجا که بیت کوین غیر متمرکز است، داوطلبان که به عنوان " ماینرها " نامیده می شوند، بلاکچین را به طور مداوم تایید و به روز رسانی می کنند . هنگامی که مقدار مشخصی از تراکنش تایید شد، یک بلاک دیگر به بلاکچین اضافه می‌شود و کسب‌ وکار مطابق معمول ادامه می‌یابد.
استخراج بیتکوین چیست ؟
به جای یک سرور مرکزی که تراکنش ها را تایید کند , اساسا هر نفر می تواند تراکنش را تایید کند که به انها ماینر یا " استخراج کننده" می گویند .
اجازه دهید که فرایند را برای شما ساده کنم : استخراج کننده ها با مسائل پیچیده ریاضی مواجه می شوند و اولین کسی که سوال را حل می کند یک بلوک تایید شده از ترکنش را به دفتر کل اضافه می کند .محاسبات بر اساس اثبات کار(POW) انجام میشوند یا اثبات اینکه حداقل انرژی که برای گرفتن جواب درست صرف شده است . این انسان ها نیستند که مسائل را روی کاغذ یا کامپیوترشان حل می کنند , برای حل مسائل از سخت افزارهای استخراج استفاده می شود تا فرایند استخراج بهینه شود .
سیستم پاداش ساخته شده توسط بیتکوین استخراج کننده های موفق را بوسیله پاداش دادن مقداری بیتکوین جبران می کند . پاداش هر بار بوسیله برنامه نویسی بیتکوین تغییر می کند و پاداش هر بلاک هر چهارسال یکبار نصف می شود . پاداش کنونی برای هر بلوک از ترکنش های تایید شده حدود 12.5 بیتکوین است .
فرایند استخراج به صورت فزاینده ای پیچیده شده است . محبوب ترین روش برای استخراج ASICS است . ASICS سیستم سخت افزاری شبیه به cpu کامپیوتر است که فقط برای استخراج بیتکوین ساخته شده است .
عملیات استخراج بیتکوین نیاز به تلاش و انرژی زیادی دارد و میزان بالای رقابت آن را برای تازه واردان که برای کسب سود وارد این مسابقه می شوند دشوار می کند .
استخراج کننده های تازه وارد تنها با قدرت محاسبه و دانش در این رقابت پیروز نمی شوند ,آنها همچنین نیاز به بودجه سنگین برای تامین هزینه عملیات استخراج دارند .
چرا از بیتکوین استفاده می کنیم؟
بیتکوین به دلایل مختلف به عنوان آینده پولی جهان شناخته می‌شود.
- غیر متمرکز است و قدرت را به مردم برمیگرداند:
بعد بحران مالی سال 2008 بیتکوین افراد زیادی را که سیستم مالی کنونی را ناپایدار می دانند را به خود جذب کرده است. این عامل قلب کسانی را جلب کرده‌است که سیاستمداران و دولت را با سو ظن می‌بینند. جای تعجب نیست که جامعه‌ای عظیم از ایدئولوژیست‌ها فعالانه در حال ساخت، خرید و کار در دنیای رمز ارزها هستند.
- آزادی:
به این مفهم است که انسان می تواند میلیون ها یا میلیارد ها دلار از بیتکوین را از مرزها عبور دهد , هرزمانی برای هر چیزی پرداخت داشته باشد و مجبور به صبر کردن برای تاخیر در کار بانک ها نیست .
- امنیت:
پرداخت‌های بیتکوین نیاز ندارند که به اطلاعات شخصی فرد گره خورده باشند . از آنجا که اطلاعات شخصی از تراکنش ها خارج می‌شوند کاربران در معرض تهدیدات مانند سرقت هویت نیستند‌. همچنین بیتکوین می‌تواند پشتیبان‌گیری و رمزنگاری شود تا امنیت پول شما تضمین شود‌.
- کارمزد پایین تراکنش‌ها‌:
بانک‌ها و شرکت‌هایی مانند پی پال هزینه ارسال و دریافت پول را دارند. بیتکوین به جای کارمزد 2.5% بانک‌ها، مقدار جزئی کارمزد بابت هر تراکنش دریافت می‌کند .
چه کسی بیتکوین را اختراع کرد‌؟
ساتوشی ناکاموتو به عنوان طراح و مخترع بیتکوین شناخته می شود . ناکاموتو ادعا می کند که 5 آوریل 1975 در ژاپن به دنیا آمده است اما گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه او یک برنامه‌نویس یا گروهی از برنامه‌نویسان است که به علوم کاپیوتر و رمزنگاری علاقه دارند و در اروپا یا امریکا زندگی می کنند . باور بر این است که ناکاموتو اولین پایگاه اطلاعاتی بلاکچین را ایجاد کرده است.

 

 

 

تماس با ما

آدرس : خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
تلفن : 09168885539  - 06691010885

ایمیل :btcchangerir@gmail.com

 

دسترسی سریع

darbareh-paeen.png

درباره بيت چنجر

بیت چنجر، با داشتن تیم مجرب با 6 سال سابقه فعالیت در بازار ارزهایی دیجیتال و شناسایی نیازهای مشتریان، خریدی امن و سریع با تضمین پایین‌ترین قیمت برای شما فراهم می‌کند.