سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا پنج شنبه : 9 الی 21
خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
0916-888-5539
066-91010885

مقالات

افشای اطلاعات حساب 15 میلیون کارت اعتباری

بانک­ های ایران قربانی جنگ سایبری:

افشای اطلاعات حساب 15 میلیون کارت اعتباری

 

 

اطلاعات شخصی 15 میلیون کارت بانکی در ایران طی بزرگ­ترین رویداد امنیت بانکداری در تاریخ کشور در تلگرام منتشر شده است. مقامات ایرانی تاکنون تلاش کرده ­اند تا مجرمان عادی را مسئول این اتفاق قلمداد کنند، اما متخصصان امنیت سایبری گمان می­کنند که این حمله کار سازمان­ های اطلاعات ایالات متحده یا اسرائیل است.

افشای اطلاعات کارت بانکی میلیون­ها ایرانی در تلگرام

شواهد نشان می­­دهد که بانک­ها احتمالاً در حال حاضر در خط مقدم یک نبرد جهانی از طریق جنگ سایبری قرار دارند که حساب­های شخصی در آن، یک هدف مشروع تلقی می­شود.

بر اساس گزارش رسانه­ ها، جزئیات حساب 15 میلیون کارت اعتباری در ایران طی بزرگ­ترین رخنه در امنیت سیستم مالی در تاریخ این کشور به صورت آنلاین افشاء شده است. حساب­های افشاء شده به مشتریان سه بانک بزرگ ایرانی ملت، تجارت و سرمایه تعلق دارند، که تقریباً 20 درصد از کل جمعیت کشور را تشکیل می­ دهند. آفتاب­ نیوز گزارش داد: "این بزرگ­ترین کلاه­برداری در تاریخ ایران است. میلیون­ ها ایرانی نگران یافتن نام خود در فهرست حساب ­های هک­ شده هستند".

روز دوشنبه، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر اطلاعات و ارتباطات ایران مدعی شد که سیستم­ های بانکی هک نشده­ و اطلاعات شخصی توسط یک پیمانکار ناراضی که به حساب­ها دسترسی داشت، با هدف اخاذی سرقت شده ­اند. با این حال بر اساس گزارش نیویورک تایمز، متخصصان امنیت سایبری گمان می­کنند که این حمله کار سازمان­ های اطلاعاتی ایالات متحده یا اسرائیل است.