سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا پنج شنبه : 9 الی 21
خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
0916-888-5539
066-91010885

مقالات

تحولات بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال

تحولات بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال

 

شیواناندا مدیر یکی از شرکت‌های پرداخت آنلاین معتقد است برای فراگیر شدن ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها به جای روش‌های پرداخت دیگر، کاربران باید به خوبی آن را احساس کنند تا به مزیت‌های آن پی‌ ببرند. ایشان اظهار نظر خود را بعد از اعلام دادگاه هند در جهت لغو ممنوعیت ارزهای دیجیتال گزارش داد.

امروزه ارزهای دیجیتال در میان عموم به عنوان دارایی‌هایی به جای سفته مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین خاطر باید کاربردهای واقعی ارزهای دیجیتال به طور کامل برای کاربران تداعی گردد. اگر کاربران استفاده صحیح از ارزهای دیجیتال را بدانند پیشرفت بسیاری خواهند داشت.

یکی از کاربردهای ارزهای دیجیتال پرداخت‌ها هستند که پی‌پال یکی از اولین شرکت هایی بود که در زمینه پرداخت‌های دیجیتال شروع به کار کرد.

ارزهای دیجیتال در هر کشوری دارای هویتی هستند و در این زمینه در کشورهای مختلف چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توان برای کشورهای دیگر از آنها الهام گرفت و آن را در جهان تکثیر داد. مثلا در آمریکا میکر شبیه‌ترین توکن به اوراق بهادار است.

در حال حاضر با اینکه اوراق قرضه 100 برابر بزرگتر از بازار بیت کوین است باز هم بازدهی منفی دارد، آن هم به دلیل نوسانات بازار سهام که طبق بررسی‌های انجام شده یک کاهش 27 درصدی بوده است.

بازار ارز دیجیتال بیت کوین با وجود پیشرفت بسیار باز هم از بازار طلا به خاطر تاریخ طولانی‌اش از بلوغ کمتری برخوردار است.جیمی سانگ در توییتر خود اشاره‌ای داشته است به اینکه راه حل مقابله با اوضاع بازار اوراق قرضه و ضرر ندادن طبقات مختلف اجتماعی بیت کوین است. در غیر اینصورت سرمایه ثروتمندان بیشتر می شود در حالی که برای سایر طبقات جامعه بازار ترسناک‌تر می‌شود، و هر چقدر نقدینگی به بازار تزریق شود سرمایه‌گذاران به سمت بازار قرضه سوق پیدا می‌کنند و در این میان مردم عادی چون نمی‌دانند بانک کشورشان چقدر اسکناس دارد و بازار طلا هم نمی‌توانند پیش‌بینی کنند بهترین گزینه برای آنها بیت کوین است.هرچقدر بازار اوراق قرضه سوددهی کمتری پیدا کند تورم افزایش می‌یابد و همینطور قیمت‌ها به صورت کاذبی افزایش می‌یابند.

چندی پیش افغانستان برای تقویت اقتصاد خود به بیت کوین روی آورد و مدیر بانک جهانی این کشور در واشنگتن به تایمز گفت که افغانستان اوراق قرضه ارز دیجیتال را بر مبنای بلاک چین می‌خواهد ارائه دهد و این به دلیل این است که افغانستان در دهه‌های گذشته با بحران اقتصادی روبرو بوده است و بیت کوین می‌تواند قالب قراردادهای فلزات آنها باشد. البته اعتقاد آنها این است که صدور اوراق قرضه بر بستر بلاک چین باید قبل از اجرا شدن در محیطی به نام جعبه شنی مورد آزمایش واقع گردد.

بیت کوین و اتریوم شامل قوانین اوراق بهادار نمی‌شوند، اما اوراق بهادار شامل قوانین سهام و اوراق قرضه می‌شود. در حال حاضر کمیته بورس و اوراق بهادار معتقد است که توکن‌ها و سکه‌های دیجیتالی مشمول قوانین اوراق بهادار می‌شوند. در اینجا بحث پیچیده‌تر می‌شود زیرا خرید و فروش ارز دیجیتال شامل قوانین اوراق بهادار نیست، ولی مبادله توکن‌ها بر روی این شبکه ممکن است مشمول این قوانین شود.

ارز دیجیتال بیت کوین همیشه در همه کشورها مورد تقدیر قرار نگرفته است. به طور مثال زمانی که قیمت بیت کوین با سقوط 10 درصدی مواجه شد، اقتصاددانان این ارز دیجیتال را مورد انتقاد قرار دادند و اینکه ممکن است قیمت بیت کوین در زمان بحران نسبت به دارایی‌های ریسکی سقوط شدیدتری داشته باشد. البته کاربران بسیاری به این توییت های منفی واکنش نشان دادند و سقوط تمام ارزهای جهانی را یادآور شدند.

بیت کوین بزرگترین خطر برای بانک‌ها است و اگر بانک‌ها را موش تصور کنیم، بیت کوین نوعی مرگ موش است. اما برخی از بانک‌ها از این امر مستثنی هستند، همانند بانک مرکزی کانادا، این بانک در استفاده از بیت کوین پیشرفت چشمگیری داشته است.

بسیاری از کاربران به بیت کوین به چشم یک سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند و حتی برخی از افراد برای خرید کالا و خدمات اینترنتی از آن استفاده می‌کنند. بنابراین باز هم جا دارد تا سطح آگاهی افراد بیشتر شود .

محققان تحلیل بازار ارزهای دیجیتال دریافتند ساعت 1 بامداد پر نوسان‌ترین ساعت برای بیت کوین است و در این ساعت و ساعات نیمه شب بیشترین فعالیت بازار ارزهای دیجیتال انجام شده است.

بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال در میان جوانان کانادایی و افراد ثروتمند است. بیشترین میزان استفاده از بیت کوین مربوط به استان کبک در این کشور است. الکساندر توییتی درباره مبادلات بیت کوین در کشور ونزوئلا منتشر کرد که حجم مبادلات ارزهای دیجیتال به دلیل افزایش فعالیت تجاری در این کشور به شدت افزایش پیدا کرده است. اولین ارز دیجیتال این کشور با نام پترو راه اندازی شده است.  البته اخیرا چندین نقص اساسی در این ارز دیجیتال پیدا کرده‌اند.

چندی پیش سامسونگ پشتیبانی گلکسی اس 10 که در واقع قول فناوری کره شناخته می‌شود را از بیت کوین و همچنین اتریوم اعلام کرد. سامسونگ در این گوشی از چند پروژه مرتبط با ارز دیجیتال استفاده کرده است و همچنین کیف پولی به نام انجین قرار است بر روی این گوشی هوشمند نصب شود.

عقیده کایرز این است که جهان به سمت اقتصاد جهانی در حرکت است که این موجب تضعیف دلار در معاملات می‌شود و به زودی بیت کوین جانشین دلار در صحنه بازار خواهد شد. بیت کوین به دلیل همبستگی با بازار سهام، طلا و نفت به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

ویروس کرونا و بحبوحه نفتی جدید باعث ایجاد یک دومینو از زنجیره احساسات منفی شده است که موجب تحریک فروش بیشتر ارزهای دیجیتال می‌شود و باید انتظار جهش سریع قیمت پادشاه ارز دیجیتال یا همان بیت کوین را داشته باشیم.

آرمسترانگ مدیر عامل صرافی کوین بیس در سال گذشته پیش بینی کرده بود تعداد افراد در سیستم ارز دیجیتال در طول 5 سال آینده به 1 میلیارد نفر افزایش پیدا می‌کند. ایشان خاطر نشان کردند که باید دید توکن‌ها به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شوند یا خیر، و اینکه خود کوین بیس می‌تواند میلیون‌ها توکن را در سالهای آینده میزبانی کند؟

قانونی شدن ارزهای دیجیتال تحولات اقتصادی کلانی را به وجود آورد و همچنین ریسک سرمایه‌گذاران را کاهش داد. اپیدمی ویروس کرونا باعث تعطیل شدن بسیاری از بانک‌ها در نیویورک شده است. اما پلتفرم بیت کوین هنوز تحت تاثیر این ویروس قرار نگرفته است.

در نیویورک نیز در 19 اسفند بازار سهام به دلیل شوک در بازار نفت تعطیل شد و همین اپیدمی کرونا وال استریت را به چالش کشیده است. برخی از بانک‌های جهانی برای مقابله با این بحران تصمیم گرفته‌اند بخشی از نیروهای خود را تعدیل کنند تا از شیوع ویروس جلوگیری کنند. معامله‌گران گلدمن نیز برای مدتی به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد. لندن نیز در حال دست و پنجه نرم کردن با این ویروس در بازار اقتصاد خود است.

در لندن و نیویورک فعالیت اتاق‌های معاملاتی که در آنها خرید و فروش سهام، ارزهای دیجیتال، اوراق قرضه و کالا صورت می‌گرفت تحت تاثیر قرار گرفته است و بازارهای سهام در تمام دنیا با این مشکل درگیر هستند. اما در این بحبوحه برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال با وجود دفاتر بزرگی که دارند عملیات خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند بدون حضور فیزیکی، به همین خاطر جامعه ارزهای دیجیتال مطمئن است، زیرا ویروس کرونا نمی‌تواند این بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد. بانک‌ها و موسسات در نظر دارند که بسیاری از عملیات خود را بصورت آنلاین انجام دهند.

در سال گذشته در اوهایو تصویب شد که افراد می‌توانند کلیه مالیات‌های خود را با بیت کوین پرداخت کنند و این کار از طریق درگاه‌های پرداختی قابل انجام است، که با این کار بیت کوین در بازار به عنوان یک ارز با فرم قانونی شناخته شد. البته لایحه‌های دیگری برای ارزهای دیجیتال ارائه شده است ولی قانون‌گذاران آن را تایید نهایی نکرده‌اند. به تازگی سرمایه‌گذاران با روی کار آمدن دستورالعمل ضد پول شویی به سمت ارزهای دیجیتال جلب شده‌اند. البته قبل از تدوین این دستورالعمل نیز موسسات مالی، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران در بسیاری از معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت داشتند اما با این دستورالعمل موج شدیدی از علاقه‌ها به سمت بازار ارزهای دیجیتال سوق پیدا کرد. فعالیت‌های اصلی بورس در حوزه ارزهای دیجیتال شکل گرفت که نام دیگرش بورس دیجیتال نام دارد. این کار باعث شده عرصه برای ارزهای دیجیتال بازتر شود زیرا اقتصاد سنتی در حال همکاری با اقتصاد دیجیتال است.

تماس با ما

آدرس : خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
تلفن : 09168885539  - 06691010885

ایمیل :btcchangerir@gmail.com

 

دسترسی سریع

darbareh-paeen.png

درباره بيت چنجر

بیت چنجر، با داشتن تیم مجرب با 6 سال سابقه فعالیت در بازار ارزهایی دیجیتال و شناسایی نیازهای مشتریان، خریدی امن و سریع با تضمین پایین‌ترین قیمت برای شما فراهم می‌کند.