سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا پنج شنبه : 9 الی 21
خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
0916-888-5539
066-91010885

مقالات

ایران برای دور زدن تحریم‌های امریکا کریپتوکارنسی ملی طراحی می‌کند

راه‌اندازی آزمایشی کریپتوکارنسی بومی توسط بانک مرکزی ایران ممنوعیت خرید دلار در کشور را به همراه خواهد داشت

ایران از طرح‌های کریپتوکارنسی ملی خود پرده‌برداری کرده است که بخشی از آن به دلیل تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی وضع شده از سوی ایالات متحده است.

بانک مرکزی ایران جزئیات نهایی مرتبط با "کریپتوکارنسی بومی " را آشکار ساخته و بر اساس آژانس خبری ایرانیان ایبنا، توضیح داده شده است که توسط ریال ایران پشتیبانی خواهد شد.

کریپتوکارنسی تحت حمایت دولت مشابه بیت‌کوین خواهد بود به نحوی که معاملات در دفتر کل آنلاینی به نام بلاک‌چین صورت خواهد گرفت، اما به دلیل خصوصی بودن زیرساخت‌های آن استخراج برای افراد غیرممکن خواهد بود. 

ایبنا، به نقل از بانک مرکزی ایران "قرار است بعد از سنجش و بازبینی، زیرساخت همانند اکوسیستمی در دسترس برای بانک‌های ایرانی و شرکت‌های فعال در زمینه کریپتوکارنسی آن مورد استفاده قرار گیرد."

پیش از این بانک مرکزی ایران بیت‌کوین و سایر کریپتوکارنسی را نادیده می‌گرفت، اما بعد از خروج امریکا از قرارداد هسته‌ای و بازگشت تحریم‌های سنگین اقتصادی مجبور به پیگیری ایده‌های جدید شده است.  

پول دیجیتال بومی با تکنولوژی تسهیل انتقال منابع مالی در سرتاسر جهان به عنوان راه‌حلی برای زمانی است که کشور از شبکه‌های پرداخت بین‌المللی منع شده باشد، در نظر گرفته شده است. اگر سنجش توسط بانک‌ها و شرکت‌های مالی در کشور موفق ارزیابی شود، کریپتوکارنسی می‌تواند عمومی گردد.

رهبر ایران، سید علی خامنه‌ای چهارشنبه خاطر نشان کرد کشور برای حل مشکلات اقتصادی پیش رو باید بیشتر تلاش کند.

"از لحاظ اقتصادی به تمام نیروها احتیاج داریم، به کار در مقیاس گسترده و با بازدهی بالا نیاز است."  ایت الله خامنه‌ای، شبکه دولتی پرس تی‌وی. "مسئولین امور اقتصادی شب و روز برای حل مشکلات باید تلاش کنند."       

ایران اولین کشوری نیست که به کرپتوکارنسی متمایل شده باشد، اخیرا ونزوئلا اصلاحات اقتصادی بنیادینی را اعلام نموده است که شامل کریپتوکارنسی دولتی مبتنی بر ارز رسمی کشور است. 

کریپتوکارنسی نفتی ونزوئلا توسط ذخایر ملی نفت، گاز، طلا و الماس پشتیبانی می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که تحریم‌های امریکا را دور بزند و قابلیت دسترسی به منابع مالی بین‌المللی را داشته باشد.

یک ماه پس از راه‌اندازی این طرح، رییس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ دستوری اجرایی مبنی بر ممنوعیت سرمایه‌گذاری امریکایی‌ها در کریپتوکارنسی ونزوئلا امضا کرد.

 

تماس با ما

آدرس : خرم آباد -چهارراه فرهنگ  پلاک 193 طبقه اول
تلفن : 09168885539  - 06691010885

ایمیل :btcchangerir@gmail.com

 

دسترسی سریع

darbareh-paeen.png

درباره بيت چنجر

بیت چنجر، با داشتن تیم مجرب با 6 سال سابقه فعالیت در بازار ارزهایی دیجیتال و شناسایی نیازهای مشتریان، خریدی امن و سریع با تضمین پایین‌ترین قیمت برای شما فراهم می‌کند.